Головна » Статті » Профільне навчання » Інформаційні технології

МНВК ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

МНВК ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Однією з провідних тенденцій розвитку освіти є її інформатизація. Реалізація цієї тенденції дозволяє зробити освіту більш ефективною, гнучкою, сучасною, такою, яка відповідає міжнародним стандартам.

Якщо узагальнити різні точки зору на інформатизацію навчального закладу, то можна зазначити, що більшість науковців звертає увагу на таку функцію, як підтримка управлінських рішень. Дійсно, інформаційні технології дозволяють підвищити ефективність усіх складових процесу розробки та реалізації управлінського рішення: отримання необхідної інформації, розробка управлінського рішення, доведення управлінського рішення до виконавців, контроль за виконанням управлінського рішення.

Однак, базовою для всіх інших функцій інформатизації навчального закладу є функція отримання, фіксації, зберігання та перетворення інформації. Ця функція є ширшою за попередню у зв’язку з тим, що інформація потрібна не тільки для прийняття управлінських рішень.

У Шполянському МНВК поширюються різні напрямки використання інформаційних технологій. Однією з основних проблем, над якими працює педагогічний колектив МНВК є проблема впровадження інформаційних технологій в навчальний процес. Практично по кожному профілю використовується мультимедійний супровід до уроків, що вдосконалює та урізноманітнює навчальний процес.

Нині комбінат має ліцензії державної акредитаційної комісії на професійне навчання за спеціальностями, які безпосередньо використовують інформаційні технології навчання: оператор комп’ютерного набору, секретар керівника (організації, підприємства, установи), водій автомобіля. Комбінат має доступ до всесвітньої мережі Internet, власну електронну поштову скриньку та свій офіційний WEB-сайт, розміщений за адресою http://shpolamnvk.at.ua

Шполянський МНВК є організатором корпоративної інформаційної мережі закладів професійно-технічної освіти, завдяки якій МНВК та ПТНЗ України можуть використовувати спільну базу інформації, поповнювати її, ділитись цінними розробками та власним досвідом. 

Розв’язання завдань інформатизації управління загальноосвітнім навчальним закладом значно полегшує наявність вагомої інформаційної, методичної й методологічної наукової підтримки. 

До основних задач комплексної інформатизації МНВК можна віднести:

  • Використання послуг всесвітньої мережі Internet.
  • Створення єдиної інформаційної системи комбінату.
  • Широке впровадження в освітній процес інформаційних технологій.
  • Ефективне використання в навчальному процесі відповідного програмного забезпечення.
  • Надання можливості адміністрації вчасного і якісного управління персоналом.
  • Створення умов для здійснення видавничої та поліграфічної діяльності в рамках навчального закладу.
  • Розробка науково-методичного забезпечення інформатизації навчального процесу, створення електронних підручників.
  • Застосування комп'ютерних програм для забезпечення державної статистичної звітності.

 

Категорія: Інформаційні технології | Додав: plalla (11 Квітня 2018)
Переглядів: 229 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar